buygadget
+38(099) 229-24-24 Пн—Пт 10:00—18:00
Кошик 0 0 грн.

Безкоштовна доставка від
1000 грн.

Доступні
способи
оплати

Більше
1 500+
товарів

Що таке HDMI?

Buy Gadget 21 сентября 2020

Більшість сучасних моніторів і телевізорів оснащені роз'ємом HDMI. Що таке HDMI, чим різняться типи кабелів і як працює ця технологія, розповімо в нашій статті.

Що таке HDMI?

Абревіатура HDMI розшифровується як High Definition Multimedia Interface, що в перекладі з англійської означає «мультимедійний інтерфейс високої чіткості». Це стандарт одночасної передачі зображення і звуку за допомогою одного кабелю.

Через HDMI-кабель передається цифровий сигнал, наприклад, від Blu-ray-плеєра до телевізора. Цифровий сигнал складається з послідовності електричних станів - тобто нулів і одиниць. Немає ніяких «проміжних станів». Крім передачі сигналу відбувається ще й його кодування за допомогою технології HDCP (протокол захисту широкосмугового цифрового вмісту, High-bandwidth Digital Content Protection). Плеєр шифрує сигнал, а телевізор потім його розшифровує.

З 2002 року стандарт передачі HDMI розробляється спільно з великими виробниками техніки, серед яких Philips, Sony і Toshiba. Зараз вийшла вже 13 версія протоколу HDMI. Нумерація йде від 1.0 до 2.1, але вже кілька років кабелі продаються без номера, так як ці цифри тільки плутають недосвідчених покупців. Тут не працює правило «чим вище номер версії, тим більше функцій», і з цієї причини HDMI-кабелі стали продаватися з новими назвами. В інструкціях до телевізорів і інших HDMI-пристроїв зазвичай вказано, яку версію протоколу вони підтримують. Кабелі HDMI продаються під такими назвами:

HDMI Standard - розширення екрану 720p з частотою 60 Гц або 1080i з частотою 60 Гц, швидкість передачі - від 1,782 Гбіт / с до 2,25 Гбіт / с. Підтримуються всі версії HDMI до 1.3.

HDMI High Speed - розширення екрану 2160p (4К) з частотою 30 Гц. 3D-контент передається в Full HD. Технологія Deep Color збільшує глибину кольору. Швидкість передачі - не менше 8,16 Гбіт / с. Підтримуються всі версії HDMI до 1.4.

HDMI Premium High Speed - розширення екрану 4K UHD з частотою 60 Гц. 3D-контент передається також в UHD. Підтримуються HDR і 32 аудіоканали. Швидкість передачі - 18 Гбіт / с. Підтримуються всі версії HDMI до 2.0.

HDMI Ultra High Speed - розширення екрану до 8K з частотою 60 Гц. Швидкість передачі - 48 Гбіт / с. Підтримуються всі версії HDMI до 2.1.

HDMI з Ethernet - якщо в найменуванні HDMI-кабелю присутній термін Ethernet, це означає, що з його допомогою можна встановити підключення до інтернету. Такий HDMI-кабель здатний повністю замінити мережевий Ethernet-провід.